Spojená škola sv. Košických mučeníkov              
      Základná škola
 
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 91
 • 92
 • http://wowslider.com/
 • 94
bootstrap carousel by WOWSlider.com v8.7
 
 
Neprehliadnite


Milí rodičia, milí žiaci!

V dňoch od 18.9. - 22.9.2017 bude v našej škole prebiehať zbierka na Boj proti hladu . Zakúpením medovníkového srdiečka (1 Eur) môžete podporiť chudobných na Haiti, Hondurase, Ukrajine, v Rusku, v Albánsku i na Slovensku. Za pomoc vopred ďakujeme. Bližšie informácie o tejto zbierke nájdete tu.
 
Ponuka mimoškolskej záujmovej činnosti v CVČ v šk. roku 2017/2018

Milí rodičia, milí žiaci!

Pozrite si ponuku záujmových útvarov v Centre voľného času pri Spojenej škole sv. Košických mučeníkov v školskom roku 2017/2018. POZOR! Zmena od 8.9.2017 v ponuke krúžkov! Ešte jedna ponuka pre žiakov 1. a 2. ročníka ZŠ!
PDF verzia na stiahnutie
 
Časový rozvrh v šk. roku 2017/2018

Milí rodičia, milí žiaci!

Prosím, všimnite si zmeny v časovom rozvrhu pre školský rok 2017/2018. Informácie nájdete tu.
 
Ponuka pre šk. rok 2017/2018

Milí rodičia!

Naša škola má atribút modernej katolíckej školy, a preto Vám chceme predostrieť našu ponuku o zatraktívnenie výchovno-vzdelávacieho procesu. Po schválení pedagogickou radou sme sa rozhodli pre žiakov 5. – 9. ročníka objednať balíky pracovných zošitov, ktoré učitelia budú využívať na jednotlivých hodinách. Ich obsahom sú texty, cvičenia a testy vypracované odborníkmi a korešpondujú s novým štátnym vzdelávacím programom. Obsah a cenu pracovných zošitov nájdete tu.

Zoznam zošitov a pomôcok pre žiakov 1. ročníka nájdete tu.
Rozdelenie žiakov 1. ročníkov (1.A, 1.B) nájdete tu.
Zoznam zošitov a pomôcok pre žiakov 2.-4. ročníka nájdete tu.
Zoznam zošitov a pomôcok pre žiakov 5.-9. ročníka nájdete tu.
 
skola
INEKO 2015/2016 - rebríček najlepších škôl

Spoločnosť INEKO pravidelne zverejňuje REBRÍČEK najlepších škôl na Slovensku, na základe výsledkov žiakov. Pozrite si, ako obstála naša základná škola medzi školami v košickom kraji.
Pre bližšie informácie si kliknite na nasledujúci link.
Ak ste sa dostali k inému "rebríčku" zo stránky INEKO, chceme upozorniť na túto skutočnosť: Metodika vyžaduje, aby bol dlhodobý priemer aspoň 20 testovaných žiakov za rok. Inak hodnotenie síce priznané je, no iba pre informáciu a školu v takom prípade neporovnávajú v rebríčku s ostatnými. Ak však do rebríčka škôl zahrniete aj školy s menším počtom testovaných žiakov, zobrazí sa Vám rebríček (týka sa ZŠ v KE kraji), kde sme sa umiestnili na výbornom 16. mieste s priemerom 7,6.
 
skola
Virtuálne prechádzky po chodbách školy

Milí naši súčasní aj budúci žiaci! Ponúkame Vám virtuálnu prechádzku po chodbách našej školy. Príjemné prezeranie :-)
Udialo sa u nás ...

Informácie o ďalších akciách
nájdete v sekcii Udalosti.
2. miesto v celoslovenskej súťaži programovania SCRATCH 2017

Vynikajúci úspech dosiahol Bruno Maťaš, žiak 7.A, ktorý v celoslovenskej súťaži programovania SCRATCH CUP 2017 získal 2. miesto. Súťaž organizovala 10.5.2017 Katedra základov a vyučovania informatiky Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Bruno sa programovaniu venuje vo svojom voľnom čase a možno z neho rastie úspešný programátor. Srdečne blahoželáme!

Spracovala: Ing. Lucia Palková
 
Víťazstvo v súťaži Hour of Code 2017

Žiaci 4. - 8. ročníka ZŠ sa v 2. polroku 2016/2017 zapojili do súťaže v programovaní Hour of Code. Na hodinách informatiky sa počas niekoľkých týždňov učili na webstránke code.org základom programovania, ktoré niektorých z nich "chytilo" natoľko, že v ňom pokračujú doteraz :-) a už "prekročili aj učiteľkou stanovený limit" :-) To, že sa súčasne zapojili aj do súťaže sa dozvedeli, až keď sme sa stali jednou z troch škôl na Slovensku, ktoré získali finančnú výhru v hodnote 1000 Eur. Umiestnili sme sa na 2. mieste! Výhra bude použitá na zakúpenie programovateľných lego robotov, ktoré určite spestria tak hodiny informatiky, ako aj krúžok programovania. Srdečne blahoželáme!

Spracovala: Ing. Lucia Palková
 
Deň rodiny na sídlisku KVP

V nedeľu 4. júna sa v našej škole uskutočnila veľkolepá udalosť. Výnimočná bola tým, že sme oslavovali Deň rodiny. Vítané boli najmä rodiny s deťmi, ale na svoje si prišli aj jednotlivci či manželské páry. Naša škola v spojení so ZUŠ a s krízovým centrom Dorka pripravila rôzne atrakcie aj pre najmenšie deti, kultúrny program i malé občerstvenie. Zúčastnení si mohli pochutnať na grilovanom mäsku alebo si prečítať naše školské časopisy. Myslím si, že pre všetkých to bolo príjemne strávené popoludnie a že takéto podujatia pomáhajú zlepšovať vzťahy a vytvárať kolektív.

Fotoalbum z akcie nájdete tu.

Video z akcie nájdete tu.

Spracovala: Barbora Šoltisová, 7.A
 
Vybíjaná mladších žiakov

Dňa 10.05.2017 sa odohrala športová súťaž vybíjaná mladších žiakov na ZŠ Mateja Lechkého. Vo vybíjanej si zmerali svoje sily štyri základné školy zo sídliska KVP. Naši športovci si vybojovali pekné 3. miesto. Navštívte aj našu fotogalériu. Ďalšie informácie zo stretnutia si môžete pozrieť v sekcii Udalosti.

Spracovali: vyučujúce z I. stupňa
 
Hravo ži zdravo - sme mediálne hviezdy

Naša škola sa v sobotu 6. mája 2017 zviditeľnila vďaka našim piatakov, ktorí so svojim videom vyhrali 1.miesto vrámci celého Slovenska v projekte HRAVO ŽI ZDRAVO! Ich víťazné video o zdravom životnom štýle si môžete pozrieť v archíve televízie Markíza, v obsahu pod názvom "Životný štýl detí". Tu je link. Piatakom srdečne blahoželáme!
 
Slávik Slovenska 2017

Tak ako vtáčiky rozospievajú naše okolie, tak aj naši žiaci rozospievali priestory I. stupňa ZŠ. Za všetko mohla blížiaca sa súťaž Slávik Slovenska 2017. Ďalšie informácie ako aj výsledky súťaže si môžete pozrieť v sekcii Udalosti.

Spracovali: vyučujúce z I. stupňa
 
Obvodné kolo matematickej olympiády

Tesne pred odchodom na veľkonočné prázdniny sme sa potešili zverejneniu výsledkov obvodného kola matematickej olympiády, ktorá sa konala 4. apríla 2017 v CVČ Domino. Naša žiačka Barbora Šoltisová (7.A) sa umiestnila na krásnom druhom mieste. Titul úspešný riešiteľ a výborné umiestnenie v konkurencii si odniesli aj ďalší naši žiaci:
Peter Hadač (7.A) - 6.miesto
Lucia Lišková (8.A) - 7. miesto
Juraj Šoltis (6.A) - 9. miesto
Martin Roháč (8.A) - 12. miesto
Všetkým srdečne blahoželáme!

Spracovali: RNDr. Beáta Guteková, RNDr. Marta Vicenová
 
HRAVO ŽI ZDRAVO 2017 - víťazné video

Tento rok sa nesie v znamení úspechu! Do súťaže o najlepšie video na tému: "Naša trieda žije zdravo", v projekte HRAVO ŽI ZDRAVO, sa zapojilo 19 škôl z celého Slovenska. Po dvoch rokoch si naša škola opäť odnáša 1.miesto, ktoré im vybojovali šikovní "herci z 5.A"!
Víťazné video, ako aj videá ďalších škôl, si môžete pozrieť tu.
Našim piatakom srdečne blahoželáme!

Spracovala: Ing. Lucia Palková
 
PEROHRYZ 2017

S radosťou oznamujeme, že náš školský časopis bol opäť úspešný! 3. marca 2017 sa v kine ÚSMEV uskutočnilo vyhodnotenie súťaže školských časopisov PEROHRYZ 2017. Redakčná rada Čordáčika si s hrdosťou prevzala ocenenie za 2.miesto. Našim redaktorom srdečne blahoželáme a želáme veľa tvorivých síl do písania ďalších zaujímavých článkov.
"Čordáčik" sa zaskvel :-)

Spracovala: Ing. Lucia Palková
 
Cisárovnej nové šaty

V rámci ŠKD sme sa rozhodli zapojiť do zaujímavej súťaže, ktorú vyhlásilo Východoslovenské múzeum v Košiciach. Súťaž je spojená s pútavou výstavou "Kráľovná Alžbeta a móda". Pre inšpiráciu, sme sa rozhodli túto výstavu v stredu 22.2.2017 navštíviť a deťom sa veru veľmi páčila! :) Dozvedeli sme sa aj čosi nové z kráľovského dvora, no hlavne ...
Bližšie info nájdete v sekcii Udalosti.

Spracovala: Mgr. Lucia Hromadová
 
 
DOD na našom gymnáziu

Dni otvorených dverí na našom gymnáziu sa tohto roku niesli v znamení informačných technológií (IT). Práve na tie sa chce naše gymnázium zamerať od školského roku 2017/2018.
Reportáž z tohto dňa nájdete tu.
Fotoalbum z DOD.

Spracovala: Ing. Lucia Palková
 
Sviatok našich patrónov

Naša škola si v stredu 7. septembra pripomenula svojich patrónov. Pozvanie prijal aj košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč, ktorý predsedal sláveniu Eucharistie...
Bližšie info nájdete v sekcii Udalosti.
 
Otvorenie nového školského roka 2016/2017

V septembri sa už tradične otvárajú brány škôl, aby privítali žiakov i študentov, ktorí sa budú snažiť o to, aby v novom školskom roku načerpali nové vedomosti, zručnosti, kompetencie, aby získali nové skúsenosti nevyhnutné pre svoj budúci život. ...
Bližšie info nájdete v sekcii Udalosti.

 
Sv. omša v kaplnke
každý piatok o 7:15 hod.
počas školského roka
Ako to FUNGUJE? Iba 3 kroky, aby ste nás podporili a ani cent navyše k nákupu. KLIK!
Sme zapojení do projektov:
 
 
 


(C) Copyright Základná škola sv. Košických mučeníkov, Košice. All rights reserved.