LEGObot 2018

14. júna 2018 sa v OC EPERIA v Prešove uskutočnilo finálové kolo robotickej súťaže LEGObot, ktorej organizátorom bola Stredná priemyselná škola elektrotechnická, Prešov. Súťaž podporili IT Valley Košice, mesto Prešov, LEGO education a OC EPERIA Prešov.

V tejto súťaži si 16 dvojčlenných družstiev zo základných škôl z Prešova a jeho okolia, Košíc, Popradu i Prievidze zmeralo sily v 4 súťažných disciplínach (Edubot, Speedybot, Rescuebot, Paintbot). Cieľom súťaže je podporiť záujem žiakov zo základných škôl o robotiku, ďalšie štúdium v oblasti IT technológií a rozvíjať kreatívne myslenie.

V disciplínach Edubot a Rescuebot súťažili aj 4 šikovní žiaci z našej školy: Tomáš Talárovič (5. A), Julo Saitz (6. A), Bruno Maťaš  (8. A) a Gorazd Slezák (7. A).  Bruno a Gorazd v kategórii Edubot získali so svojou učebnou pomôckou na fyziku (robot názorne vysvetľuje tému: šikmý vrh2. miesto.  Mimoriadne chceme vyzdvihnúť talentovaného Bruna Maťaša, ktorý okrem prípravy svojho robota ochotne pomáhal aj svojim mladším spolužiakom.

Fotografia: príprava na súťaž; Zdroj: archív školy

Fotografia: prezentácia v kategórii EDUbot ; Zdroj: archív školy

Okrem sledovania súťažiacich, ktorí sa „nezastavili“ od 9.30 – 13.00 hod., si mohli účastníci i návštevníci OC pozrieť prezentácie prác študentov SPŠE, zoznámiť sa s robotom NAO a zabaviť sa na prekážkovej dráhe pri ovládaní robota pomocou tabletu. Taktiež si mohli odniesť aj malý suvenír, ktorý im na počkanie vytlačila 3D tlačiareň :-).

Fotografia: úpravy robota počas súťaže; Zdroj: archív školy

Fotografia: súťažíme v kategórii RESCUEbot;  Zdroj: archív školy

Chlapcom blahoželáme a prajeme im, aby rozvíjali svoj talent a nadšenie pre robotiku aj naďalej.