Škola v prírode žiakov 2. a 4. ročníka

Do školy v prírode sme sa tento rok vybrali spoznávať krásy Oravy.  Cesta bola dlhá, plná očakávaní. Z okien autobusu sme pozorovali nádheru slovenskej prírody a rozmýšľali sme, čo nás asi čaká na mieste. Hneď, ako sme dorazili, rozbehli sme  sa ubytovať na naše super izby. Potom sme si pochutnali na obede a išli sme sa pozrieť do okolia penziónu, ktoré bolo veľmi pekné. Videli sme kopce, polia, navštívili kravičky , kozičky , ovečky a dokonca aj kone. Naše dni boli bohaté na turistiku, ale aj záujmové činnosti a iné aktivity.

Navštívili sme : BRESTOVKÚ JASKYŇU, SKANZEN ORAVSKEJ DEDINY (kde sme videli ako žili kedysi naši predkovia), boli sme sa kúpať a boli sme sa pozrieť do dediny (nakúpili suveníry), zatancovali sme si na perfektnej diskotéke. Každý deň sme mali svätú omšu a večerné stíšenie pri sviečkach a gitare.

Orava je naozaj krásna a žijú tam milí ľudia, vďaka ktorým sme sa cítili, akoby sme boli doma. Všetko nám to rýchlo zbehlo a pri balení nám aj bolo ľúto, že sa to už končí. Cesta domov nám ubehla ešte rýchlejšie, všetci sme sa tešili na rodičov, ktorí nás už netrpezlivo čakali.

Na túto Školu v prírode budeme ešte dlho spomínať , lebo

NA ORAVE DOBRE,

NA ORAVE ZDRAVO….. 🙂

Spracovali: žiaci 4.ročníka ZŠ