Hymna ŠKD

Jún bol v školskom klube detí plný očakávania, radosti, hudby a tanca. Čo myslíte, prečo?

My, pani vychovávateľky, sme totižto prišli s nápadom ozvláštniť záver školského roka a vytvoriť vlastnú hymnu ŠKD s videoklipom. Začali sme teda s dlhými a občas náročnými prípravami. Vytvorili sme prvotný text, ktorý by vystihoval náš školský klub detí, no potrebovali sme vymyslieť aj melódiu, choreografiu a scenár. Preto sme sa rozhodli požiadať o pomoc našich známych, p. praktikantky, ako aj kolegov na škole. Vytvorené spolupráce prispeli k úprave textu, k vzniku prvotnej nahrávky spevu, k tvorbe notového záznamu, k nahrávkam melódie piesne a k vzniku choreografie. Deti spievali hymnu každý deň po celej škole – na chodbách, v triedach, cez prestávky, v oddeleniach ŠKD, niektorí aj vonku. Kroky choreografie sa za pomoci p. praktikantky a p. učiteľky Danky učili s veľkým nadšením.

Po naučení spevu a choreografie nás však všetkých čakala najťažšia úloha – natočiť videoklip. Nahrávanie prebiehalo počas viacerých dní a zachytávalo rôzne činnosti ŠKD, pobyt vonku a spev hymny s vybranými deťmi.

Výsledkom snaženia nás všetkých vzniklo nádherné dielo – naša prvá Hymna ŠKD. Bez tejto pomoci a podpory všetkých zainteresovaných by sme to nedokázali. Odnášame si krásne spomienky. Veríme, že sa naše spoločné dielo – HYMNA ŠKD – stane pre ďalšie roky dôležitou súčasťou života ŠKD.

 

oficiálny text našej Hymny školského klubu detí nájdeteHymna ŠKD (text)

videoklip k Hymne ŠKDvideoklip

tu si môžete našu hymnu stiahnuť ako MP3 a spievať si ju kdekoľvek: MP3