Udalosti

22.3. – Deň vody

Naša „modrá“ planéta je vo vesmíre výnimočná. Prečo? Lebo na nej existuje život. Prečo? Lebo máme vodúúúú! Prečo nežijeme ešte na Marse? Lebo marťania nemajú vodúúúú! Dnes sme premenili našu školu na „modrú“. Kto chcel, mohol si pripomenúť celosvetový Deň vody modrým oblečením. A niektoré triedy si dali aj niečo navyše. Po celý deň mali k dispozícii čerstvú vodu (… no, trošku voňala a chutila po citróne : – )

Niektorých sme prekvapili s „foťákom“ a 5 šikovní ôsmaci určite pobavia vtipným videom :-).

Spracovala: Ing. Lucia Palková

 

Opäť k nám priskákal klokan…

Dnes sa na našej škole uskutočnilo stretnutie s klokanom, ale matematickým ?. Súťaž Matematický klokan vznikla v roku 1991 vo Francúzsku, tvorcovia jej dali názov po austrálskom národnom zvieratku. Inšpirovali sa podobnou súťažou, ktorá vznikla v Austrálii. Združuje už viac ako 70 krajín z Európy, Ázie, Ameriky, a dokonca aj z Afriky. Matematický klokan sa stal najväčšou matematickou súťažou na svete. Dnes si zasúťažilo 50 žiakov z našej školy. Starší žiaci dostali testík, v ktorom bolo 24 úloh, mladší 18 úloh, no a najmladší prváčikovia riešili 12 úloh. Výsledky ich snažení budú odhalené 9.4.2018. Všetkým držíme palce!

Odskočte si do klokanej fotogalérie.

Spracovala: PaedDr. Lenka Korfantová

 

Pudingovanie na hodine slovenčiny

Dňa 14. 3. 2018 si žiaci 6. ročníka spestrili hodiny slovenského a anglického jazyka v školskej kuchynke. Náplňou práce bola príprava čokoládového pudingu, čiže praktická realizácia dynamického opisu. Okrem teórie zo slovenčiny sa rozvíjali kuchárske i sociálne zručnosti, aktivitami podporovali tímového ducha. Na ďalšej hodine žiaci recept zrealizovali v anglickom jazyku, čím rozvíjali slovnú zásobu i základné gramatické pravidlá. Výsledkom boli čokoládové poháre, ale i dobrý pocit z vykonanej práce.

Keďže sa najmä varilo a jedlo, fotografický materiál je skromnejší :-).

Spracovala: Mgr. Martina Molnárová

 

Deň otvorených dverí pre budúcich prváčikov

S radosťou sme dňa 7.3.218 privítali v našej škole deti, ktoré sa chystajú do prvého ročníka. Nielen oni sa však prišli pozrieť, priniesli so sebou svojich rodičov, súrodencov a aj starých rodičov. Vyskúšali si svoju zručnosť v tvorivých dielňach, zdatnosť v miniolympiáde, zahrali sa na malých vedcov a objavili aj moderné IKT techniky na interaktívnej tabuli. Všetci, ktorí statočne bojovali si vyslúžili aj malú odmenu. Prajeme všetkým predškolákom krásny a úspešný krok do prvej triedy a samozrejme sa na nich tešíme.

Niekoľko momentov zachytil aj náš fotoaparát. Nájdete sa tam? 🙂

Spracovali: učiteľky 1.stupňa ZŠ

 

Palacinkovanie na hodine slovenčiny

Dňa 23. 2. 2018 sme sa na hodine slovenského jazyka mali dozvedieť, čo je to dynamický opis. Keďže sa učíme pre život, uskutočnili sme ho praktickým cvičením v školskej kuchynke pri pečení palaciniek. Spoločnými silami sme urobili cesto a hor sa na palacinky! Každý prispel svojím dielom. Výsledkom bol dobrý pocit, že sme sa niečo nové naučili aj sme si pochutnali na sladkých palacinkách.

Za všetko hovorí fotografický materiál. Veď posúďte sami! 🙂

Spracovala: Natália Töröková, 7. A

 

Zaži deň stredoškoláka

Prvá marcová streda patrila už po tretikrát podujatiu Zaži deň stredoškoláka. Podujatie je primárne určené žiakom deviateho ročníka a jeho cieľom je priblížiť učivo gymnázia netradičným a vedeckým spôsobom. Má podnietiť záujem o vedu a vzdelávanie s cieľom popularizovať prírodne vedy a jazykové kompetencie. Podujatie sa riadilo vopred stanovenou schémou od 8.50 h. do 12.30 h. a študenti získali zaujímavé informácie z netradične nazvaných predmetov Python nie je pytón, Magio box a iné chemické špeciality, English is fun, Genetika párov, Cestovateľské kino. Podujatie sa stretlo so záujmom zo strany žiakov a malo vedecký charakter. Počas prestávok prebiehali sprievodné aktivity spojené s predstavením študentskej firmy CBG a prezentácia priestorov. Chémia alebo Magio box a iné chemické špeciality ponúka možnosti rôznych vizuálnych zážitkov. Lektor anglického jazyka Jordan žiakom prezentoval rozvoj jazykových zručností cez netradičné interaktívne aktivity. Vyslovujeme poďakovanie študentom a učiteľom, ktorí sa podieľali na príprave. Ďakujeme všetkých žiakom, ktorí prišli a zažili atmosféru strednej školy.

Nájdete sa v našej fotogalérii?

Spracovali: tím GKM

 

Hravo ži zdravo

Aj v tomto školskom roku sa naši piataci zapojili do súťaže zdravom životnom štýle. Aj keď si výhru neodniesli, boli k nej naozaj blízko 🙂 Pozrite si ako blízko … HravoZiZdravoVysledky

A navyše ešte stihli natočiť aj krátke videá, s ktorými síce tento rok „nebodovali“ (nemôžeme vyhrávať každý rok 🙂  ale stoja za to, aby ste si ich pozreli 🙂  5.A a 5.B

 

Spracovala: RNDr. Mária Vavrová

 

Škola korčuľovania 3.B

K zime patrí jednoznačne sneh a ľad. Sánkovačku tretiaci úspešne absolvovali, tak sme sa pustili aj do korčuľovania. Celý februárový týždeň nás vítala Aréna Sršňov na sídlisku KVP, kde žiaci pod dozorom trénerov úspešne absolvovali Školu korčuľovania. Celá trieda kurz famózne zvládla, čo potvrdili aj diplomy. Potvrdí to aj športová fotogaléria 🙂

Nakuknite s nami do fotogalérie! : – )

Spracovala: PaedDr. Lenka Korfantová

 

Lyžiarsky kurz pre prvákov

V týždni od 12. 2. do 16. 2. 2018 sme si so žiakmi 1.A,B triedy vymenili školské lavice za každodenný pobyt v lyžiarskom stredisku Jahodná pri Košiciach. Pod vedením skúsených inštruktorov z lyžiarskej školy sa naši prváci zúčastnili lyžiarskeho kurzu . Všetci sa veľmi rýchlo naučili ako sa správne a bezpečne nesú lyže, tiež zapínať a odopínať viazanie, stáť na svahu a nepadať… Nakoniec všetci zvládli aj vlek a nad počiatočnými obavami z neho sa koncom týždňa už len smiali. Posledný deň lyžovačky sa niesol v duchu skvelých pretekov v slalomovom lyžovaní. V cieli spolu s inštruktorkou so stopkami sme mohli byť svedkami neuveriteľných výkonov a zatlieskať všetkým úžasným lyžiarom. Odniesli sme si nielen diplom z lyžiarskej školy, ale hlavne pekné zážitky a dobrú skúsenosť .

Nakuknite s nami do fotogalérie! Nájdete tam aj niekoľko videí 🙂

Spracovali: triedne učiteľky 1.A a 1.B triedy

 

Staršie články nájdete na tomto linku.