Aktivity

Jún 2019 v ŠKD

Jún je mesiacom, ktorý sa nesie v znamení blížiacich sa prázdnin, ale zároveň je mesiacom, kedy slávime aj Deň otcov. Preto sme si aj my, v jednotlivých školských kluboch, hovorili o tom, za čo všetko deti ďakujú svojmu ockovi či aký je najkrajší a najvtipnejší zážitok, ktorý zažili spolu s ockom. Odpovedí na tieto otázky bolo veľa a preto sme sa rozhodli ako poďakovanie pre ockov za každý zážitok, prísne slová, ktoré nás niečomu priúčajú, za každé objatie, pomoc, radu pripraviť pre ockov malú pozornosť.

Fotogaléria

Máj 2019 v ŠKD

Deň matiek

Mama je osobou, ktorá môže nahradiť všetkých ostatných, no ju nemôže nahradiť nikto.“ (Kardinál Mermillod)

Mamka je človek, ktorý pri nás stojí v dobrom aj v zlom. Vychováva nás, bojí sa o nás, má nás rada aj keď niečo vyvedieme, stojí pri nás či sa nám darí alebo nie. V každej chvíli nás dokáže objať a povedať, že nás ľúbi. Rovnako ako každý rok si druhú májovú nedeľu pripomíname DEŇ MATIEK a ani tento školský rok nie je výnimkou. Práve preto sme v našich školských kluboch nezaháľali a  pre mamičky sme spolu s deťmi pripravili prekvapenie vo forme malých pozorností – veď fotky usilovného pracovania detí hovoria o všetkom.

Mgr. Mária Novotná

Fotogaléria

Apríl 2019 v ŠKD

Sviatky zmŕtvychvstania nášho Pána sú sviatkami, ktoré sa spájajú aj s množstvom ľudových tradícií. V našich školských kluboch si ich deti pripomenuli spolu s pani vychovávateľkami, ktoré si pre deti vopred pripravili tieto aktivity – či už išlo o zhotovovanie veľkonočných pozdravov a dekorácií, maľovanie veľkonočných vajíčok alebo rozhovory o tom, ako kto prežíva Veľkú noc. A keďže v tomto mesiaci prebiehalo „veľké upratovanie“ v našich srdiečkach, tak sme trochu poupratovali aj v okolí našej školy.

Fotogaléria

Foto: Ing. Ingrid Ondášová

Marec 2019 v ŠKD

Marec v školskom klube sa niesol v znamení tvorivosti – výroby darčekov pre budúcich prvákov. Taktiež v tomto mesiaci bol svetový deň vody, ktorý si deti pripomenuli spoločným projektom o tejto vzácnej kvapaline.

Foto: Ing. Ingrid Ondášová

Február 2019 v ŠKD

14. február. Áno, keď otočíme kalendár na druhý mesiac v roku, často nám padne očko práve na tento dátum. A čím je taký zvláštny? To sme si spolu s deťmi približovali aj v našich ŠKD.

Hovorili sme si nielen o tom, že sv. Valentín bol kňazom, lekárom, ale aj o tom, že sa nebojácne postavil voči cisárovi Claudiusovi a napriek jeho zákazu spravil veľkú vec. Pozýval si k sebe mladých zaľúbených a tajne ich sobášil. Preto sa mu dodnes pripisuje pomenovanie PRIATEĽ ZAĽÚBENÝCH. Zároveň sme si v skratke priblížili aj históriu tohto sviatku, slávenie vo svete a na Slovensku. No neostali sme len pri tom.

Do popredia sa dostala otázka: „Čo pre Vás deti znamená slovo mať rád?“ Spolu sme sa dozvedeli mnoho zaujímavých odpovedí, no všetci sme sa zhodli na tom, že mať rád v preklade znamená byť vďačný za to, že máme okolo seba ľudí, ktorí nás vychovávajú, radia nám, vypočujú nás, učia nás novým veciam, upozornia nás ak robíme niečo zlé, pochvália nás ale aj za to, že sú pri nás keď nám je smutno či veselo. To všetko nás viedlo k tomu, aby sme si uvedomili, že je dôležité vedieť sa za všetko poďakovať a prejaviť lásku (samozrejme nielen v tento deň ale každý deň v roku) či už rodičom, kamarátom, starým rodičom, alebo aj učiteľom, vychovávateľom.

Preto sme sa s deťmi rozhodli pripraviť malé valentínske prekvapenia pre ľudí, ktorí nás vychovávajú – rodičov, plné slov vďaky a lásky. Zároveň ak deti chceli, mali možnosť vytvoriť Valentínku aj pre kamarátov a ľudí, ktorým chceli pripomenúť, že ich majú radi. Tieto výrobky urobili radosť nielen deťom ale hlavne obdarovaným.

Ing. Ingrid Ondášová

Foto: Ing. Ingrid Ondášová

Január 2019 v ŠKD

Január sa niesol v znamení výroby kŕmidla pre vtáky a sánkovačky na blízkom kopci.

Deti okrem zimných radovánok nezabúdajú ani na našich operencov. Rozhodli sa, že im vyrobia kŕmidlo. Deti zobrali do rúk kladivo, klince, pílku, doštičky. Už len zavesiť na strom, naplniť kŕmidlo dobrotami a sledovať spoza okna, ako si vtáčiky pochutnávajú na semienkach, orieškoch a jačmeni.

Foto: Ing. Ingrid Ondášová

December 2018 v ŠKD

Začiatok decembra sa niesol v duchu adventného obdobia. Žiaci vyrábali adventné vence  a zamýšľali sa nad významom adventu pre kresťanský život. Čím boli najkrajšie sviatky roka bližšie, tým viac sa deti tešili nato, ako by potešili seba a svojich najbližších. Tešili sa keď mohli vyrábať vianočné pozdravy  a ozdobovať vianočný stromček.

Foto: Ing. Ingrid Ondášová

November 2018 v ŠKD

Čiapočky a hviezdičky

November v ŠKD bol v znamení pokusov a tvorivosti. Deti svoju šikovnosť a tvorivosť preukazujú aj výrobou čiapočiek z vlny a roliek toaletného papiera. Druháci vytvorili zo špiliek hviezdu, ktorú omotali vlnou.

Novembrové pokusy

 

Herbáre

Vrámci ŠKD naše deti vytvárali zaujímavé herbáre z listov stromov.

Október 2018 v ŠKD

Deň starých rodičov – Baška

Slnečné nedeľné popoludnie spríjemnili naše deti dôchodcom z Bašky. Potešili ich pásmom pesničiek a básničiek .  

 

Šarkany

Jeseň – obdobie púšťania šarkanov. V rámci pracovno-technickej činnosti v školskom klube sa deti vrhli do výroby šarkanov a výsledok?. Množstvo krásnych šarkanov, ktoré si deti zobrali hneď aj vyskúšať na ihrisko.

 

Mesiac ružencovej Panny Márie

Deti zo školských klubov v rámci činnosti zhotovovali z prírodných materiálov krásne ružence. Posúďte sami:

Mesiac úcty k starším

Deti zo všetkých klubov sa pripravovali pod vedením svojich vychovávateliek na Akadémiu chystanú s vďakou a láskou pre starých rodičov. Nacvičovali básničky, pesničky, tanček a popri tom zhotovovanie aj malé prekvapenia v podobe kvietkov a prepletaných srdiečok. Akcia bola vydarená.


September 2018 v ŠKD

Psík v našom klube

V rámci školského klubu sa deti zaujímavou a pútavou formou dozvedeli ako sa majú správať v prítomnosti cudzieho psíka.  Prednáška na tému „Ako sa správať v prítomnosti psa a ako sa o psa zodpovedne starať“ deti zaujala a obohatila. Uvedomili si, že pes je vnímavá bytosť, ktorá má svoje potreby a prežívanie.

Plastelína

Deti milujú plastelínu, tak sme sa v ŠKD rozhodli že si ju uvarime :-). Všetci priložili ruky k dielu a plastelína bola na svete. Následne v triede si z nej deti tvarovali svoje mená.

Svätí Košickí mučeníci
7. september patrí už tradične k významným dňom našej školy.
Patrónov našej školy sv. Košických mučeníkov si pripomenuli aj deti v Škd.

—————————————————————————————————————-

Školský rok 2017/2018

Jún v ŠKD – Deň otcov

Ani na svojich oteckov deti nezabúdajú a pri príležitosti  Dňa otcov im vyrobili z lásky krásne medaile. :-).  Posúďte sami.

Pozrite si našu fotogalériu.
Spracovala: Ing. Ingrid Ondášová

 

Máj v ŠKD – Deň matiek

Deti z ŠKD pre svoje milované mamičky vyrobili originálne darčeky  – škrobené srdiečka a malé vankúšiky v tvare srdiečka.
Pozrite si našu fotogalériu.

Spracovala: Ing. Ingrid Ondášová

Posedenie s p.farárom Petrom Novákom

Keď sa deti zo všetkých školských klubov dozvedeli, že náš p.farár oslavuje krásne jubileum 50 rokov, rozhodli sa ho potešiť. A tak každý z nich nakreslil jedinečný obrázok a vyrobil farebný kvietok z papiera.  Všetky kresbičky sme  zviazali do malej knižky a jedinečný darček bol pripravený.  Potom sme už čakali len na vhodnú príležitosť, ktorá nenechala na seba dlho čakať. Veľký deň nadišiel. Pán farár prijal naše pozvanie a deti mu s prianím veľa šťastia, zdravia, Božieho požehnania a vyprosenia všetkých milostí od Pána Boha potrebných v kňazskej službe odovzdali darček,  kvietky a pridali zopár pesničiek. Nasledovali zvedavé otázky,  na ktoré trpezlivo p. farár trpezlivo odpovedal. Bol to naozaj veľmi príjemne prežitý čas pre nás všetkých, o čom svedčí aj naša fotogaléria.

Spracovala: Ing. Ingrid Ondášová

Zaujímavé pokusy v ŠKD – apríl 2018

Deti milujú pokusy a tak si mohli vyskúšať ako nafúknuť balón bez pomoci úst a pumpy :-),  ďalej farebné sopky, nádhernú modrú  lávovú lampu a namaľovať obraz bez pomoci štetca …
Nahliadnite do nášho fotoalbumu.

Spracovala: Ing. Ingrid Ondášová

Predveľkonočné tvorenie v ŠKD – apríl 2018

Deti  vytvorili pekné veľkonočné pozdravy, aby potešili svojich najbližších, sadili trávičku, o ktorú sa museli starať aby im vyrástla a na zaver maľovali vajíčka pre kúpačov. Nahliadnite do nášho fotoalbumu.

Spracovala: Ing. Ingrid Ondášová