Aktivity

December v ŠKD

Začiatok decembra sa niesol v duchu adventného obdobia. Žiaci vyrábali adventné vence  a zamýšľali sa nad významom adventu pre kresťanský život. Čím boli najkrajšie sviatky roka bližšie, tým viac sa deti tešili nato, ako by potešili seba a svojich najbližších. Tešili sa keď mohli vyrábať vianočné pozdravy  a ozdobovať vianočný stromček.

Foto: Ing. Ingrid Ondášová

November v ŠKD

Čiapočky a hviezdičky

November v ŠKD bol v znamení pokusov a tvorivosti. Deti svoju šikovnosť a tvorivosť preukazujú aj výrobou čiapočiek z vlny a roliek toaletného papiera. Druháci vytvorili zo špiliek hviezdu, ktorú omotali vlnou.

Novembrové pokusy

 

Herbáre

Vrámci ŠKD naše deti vytvárali zaujímavé herbáre z listov stromov.

Október v ŠKD

Deň starých rodičov – Baška

Slnečné nedeľné popoludnie spríjemnili naše deti dôchodcom z Bašky. Potešili ich pásmom pesničiek a básničiek .  

 

Šarkany

Jeseň – obdobie púšťania šarkanov. V rámci pracovno-technickej činnosti v školskom klube sa deti vrhli do výroby šarkanov a výsledok?. Množstvo krásnych šarkanov, ktoré si deti zobrali hneď aj vyskúšať na ihrisko.

 

Mesiac ružencovej Panny Márie

Deti zo školských klubov v rámci činnosti zhotovovali z prírodných materiálov krásne ružence. Posúďte sami:

Mesiac úcty k starším

Deti zo všetkých klubov sa pripravovali pod vedením svojich vychovávateliek na Akadémiu chystanú s vďakou a láskou pre starých rodičov. Nacvičovali básničky, pesničky, tanček a popri tom zhotovovanie aj malé prekvapenia v podobe kvietkov a prepletaných srdiečok. Akcia bola vydarená.


September v ŠKD

Psík v našom klube

V rámci školského klubu sa deti zaujímavou a pútavou formou dozvedeli ako sa majú správať v prítomnosti cudzieho psíka.  Prednáška na tému „Ako sa správať v prítomnosti psa a ako sa o psa zodpovedne starať“ deti zaujala a obohatila. Uvedomili si, že pes je vnímavá bytosť, ktorá má svoje potreby a prežívanie.

Plastelína

Deti milujú plastelínu, tak sme sa v ŠKD rozhodli že si ju uvarime :-). Všetci priložili ruky k dielu a plastelína bola na svete. Následne v triede si z nej deti tvarovali svoje mená.

Svätí Košickí mučeníci
7. september patrí už tradične k významným dňom našej školy.
Patrónov našej školy sv. Košických mučeníkov si pripomenuli aj deti v Škd.

—————————————————————————————————————-

Školský rok 2017/2018

Jún v ŠKD – Deň otcov

Ani na svojich oteckov deti nezabúdajú a pri príležitosti  Dňa otcov im vyrobili z lásky krásne medaile. :-).  Posúďte sami.

Pozrite si našu fotogalériu.
Spracovala: Ing. Ingrid Ondášová

 

Máj v ŠKD – Deň matiek

Deti z ŠKD pre svoje milované mamičky vyrobili originálne darčeky  – škrobené srdiečka a malé vankúšiky v tvare srdiečka.
Pozrite si našu fotogalériu.

Spracovala: Ing. Ingrid Ondášová

Posedenie s p.farárom Petrom Novákom

Keď sa deti zo všetkých školských klubov dozvedeli, že náš p.farár oslavuje krásne jubileum 50 rokov, rozhodli sa ho potešiť. A tak každý z nich nakreslil jedinečný obrázok a vyrobil farebný kvietok z papiera.  Všetky kresbičky sme  zviazali do malej knižky a jedinečný darček bol pripravený.  Potom sme už čakali len na vhodnú príležitosť, ktorá nenechala na seba dlho čakať. Veľký deň nadišiel. Pán farár prijal naše pozvanie a deti mu s prianím veľa šťastia, zdravia, Božieho požehnania a vyprosenia všetkých milostí od Pána Boha potrebných v kňazskej službe odovzdali darček,  kvietky a pridali zopár pesničiek. Nasledovali zvedavé otázky,  na ktoré trpezlivo p. farár trpezlivo odpovedal. Bol to naozaj veľmi príjemne prežitý čas pre nás všetkých, o čom svedčí aj naša fotogaléria.

Spracovala: Ing. Ingrid Ondášová

Zaujímavé pokusy v ŠKD – apríl 2018

Deti milujú pokusy a tak si mohli vyskúšať ako nafúknuť balón bez pomoci úst a pumpy :-),  ďalej farebné sopky, nádhernú modrú  lávovú lampu a namaľovať obraz bez pomoci štetca …
Nahliadnite do nášho fotoalbumu.

Spracovala: Ing. Ingrid Ondášová

Predveľkonočné tvorenie v ŠKD – apríl 2018

Deti  vytvorili pekné veľkonočné pozdravy, aby potešili svojich najbližších, sadili trávičku, o ktorú sa museli starať aby im vyrástla a na zaver maľovali vajíčka pre kúpačov. Nahliadnite do nášho fotoalbumu.

Spracovala: Ing. Ingrid Ondášová